ISONEM® HYBRID PLUS

HYBRID PLUS je dvojzložkový, práškový a kvapalný hybridný polymérový produkt, vodotesný produkt novej generácie. Je to produkt vhodný na použitie a odolný voči UV žiareniu, rýchlo zasychá a jeho spracovanie je jednoduché. Aplikuje sa štetcom alebo valčekom, má vysokú elasticitu. Zakrýva kapilárne a zmrašťovacie trhliny na aplikovanom povrchu. Má vysokú priľnavosť na betóne alebo potere. Perfektne priľne k povrchom a časom sa neodlupuje. Je odolný voči vonkajším poveternostným podmienkam, mechanickým nárazom a oderu.

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE Hustota B Comp. (25 ° C, g / ml): 1,00 ± 0,10 PH (25 ° C): 7,0 – 9,0 Pevná látka B Comp. (% Hmotn.): 48 ± 2,0

OBLASTI POUŽITIA: Vonkajšia vodotesnosť vodorovných a zvislých plôch. Betónové povrchy vystavené pôsobeniu vody. Hydroizolácia suterénu a základov. Vonkajšia izolácia stien, základov balkónov, terás a atď.

PRÍPRAVA POVRCHU: Povrch aplikácie by mal byť zbavený materiálov akými sú prach, mastnota atď. Slabé časti betónu by sa mali opraviť pomocou lepidla ISONEM D10 LATEX a elastickej reparačnej malty ISONEM M 03. Dilatácie by sa mali vyplniť s ISONEM A4. Potom by sa mala pripraviť zmes ISONEM HYBRID PLUS a aplikovať na daný povrch. Medzi jednotlivými nátermi by sa malo počkať minimálne 4 hodiny a medzi jednotlivými nátermi nesmie uplynúť viac ako 24 hodín. Aplikácia by nemala byť vykonávaná pri extrémnej horúčave alebo mraze, mala by sa vykonávať v ranných hodinách alebo večerných chladných podmienkach. Náradie použité na konci aplikácie sa musí očistiť vodou.

POZNÁMKA: Počas a po aplikácii by mali byť povrchy chránené pred dažďom, vodou, mechanickým zaťažením a nárazmi po dobu 24 hodín.

FARBA: Hnedá.

SPOTREBA: 2 – 3 kg/m² (3 vrstvy).

BALENIE: 24 kg sada v plastovom vedre, A zložka 16 kg prášková zložka (spodná časť) + B zložka 8 kg tekutá zložka (horná časť)

PODMIENKY SKLADOVANIA / ŽIVOTNOSŤ: 24 mesiacov od dátumu výroby v uzavretých, nepoškodených a pôvodných utesnených nádobách pri teplotách od +5°C do +35°C v suchých priestranstvách.

ISONEM® M 35

ISONEM M 35 je cementový, jednozložkový kryštalický hydroizolačný  výrobok. Pri aplikácii na betónový povrch z lícnej alebo rubovej strany, vytvára hĺbkovú vodotesnosť penetrovaním do betónu. Výrobok poskytuje vysokú mechanickú a chemickú odolnosť na aplikovaných povrchoch. Chemické materiály vo svojej štruktúre prenikajú hlboko do betónu tým, že reagujú s vlhkosťou a voľným vápnikom prítomným v betónovej štruktúre a tvoria nerozpustné kryštály vo vnútri kapilárnych medzier a pórov. Môže sa aplikovať na nové betónové povrchy. Znižuje dobu hydratácie a znižuje tvorbu trhlín na aplikovaných povrchoch. Chráni betón proti korózii a zriedeným chemikáliám. Rýchlotuhnúca malta ISONEM M 36 sa môže v spojení s ISONEM M 35 použiť na elimináciu aktívnych únikov vody do betónu a muriva.

OBLASTI POUŽITIA: Vnútorná a vonkajšia vodotesnosť vodorovných a zvislých plôch. Vodné nádrže, odpadové vody a iné nádrže. Betónové povrchy vystavené pôsobeniu vody. Hydroizolácia suterénu a základov. Vnútorná a vonkajšia izolácia stien. Kanály, tunely a mosty.

VLASTNOSTI A VÝHODY: Poskytuje dlhodobé hydroizolačné schopnosti, jednoduchá aplikácia. Chráni betón a zabezpečuje spevnenie proti korozívnym vodným látkam. Efektívny proti pozitívnemu i negatívnemu vodnému tlaku. Netoxický.

TECHNICKÉ VLASTNOSTI: ISONEM M 35 je zložený zo špeciálne vybraných cementov, polymérov, kremičitého piesku a reaktívnych výstuží dodávaných v práškovej forme. Hustota (zmes): 1,8 g/ml ± 0,1 g/ml. Teplota pri aplikácii: od + 5°C do + 35°C. Textúra: Prášok. Veľkosť častíc: 100 – 400 mikrónov. Relatívna objemová hustota: cca 1,3. pH (pri zmiešaní): 12 – 13. Odolnosť voči tlaku: 10 N/mm² (28 dní). Doba tuhnutia: počiatočná minimálne 10 hodín a finálna maximálne 16 hodín.

PRÍPRAVA POVRCHOV: Povrch, na ktorý sa má aplikovať by mal byť pred aplikáciou navlhčený. Navlhčenie povrchu by sa malo vykonať aspoň dve hodiny pred začatím aplikácie a povrch by mal byť vodou nasýtený. Ak je povrch vlhký alebo mokrý, tento proces nie je potrebný. Povrch aplikácie by mal byť zbavený materiálov akými sú prach, mastnota atď. Slabé časti betónu by sa mali opraviť pomocou lepidla ISONEM D10 LATEX a elastickej reparačnej malty ISONEM M 03. Dilatácie by sa mali vyplniť s ISONEM A4. Potom by sa mala pripraviť reparačná zmes na povrch.

PRÍPRAVA ZMESI A APLIKÁCIA: ISONEM M 35 by sa mal miešať elektrickým miešadlom 300 – 400 ot/min.. Zmiešajte 25 kg prášku a 9 litrov vody. Miešajte po dobu 5 minút, aby sa dosiahla homogénna konzistencia bez hrčiek. ISONEM M 35 sa aplikuje v 3 vrstvách štetcom na zvlhčenom povrchu. Aplikácia vrstiev by mala byť navzájom kolmá. Vrstvy by sa mali aplikovať až vtedy, ak sú predošlé vrstvy už zatvrdnuté, ale nie úplne zaschnuté. Táto doba trvá 4 hodiny v závislosti od teploty. Neaplikujte ISONEM M 35 na zmrazené substráty alebo extrémne horúce plochy. Aplikácia by sa mala v lete vykonávať večer alebo ráno a na chladných miestach. V chladných regiónoch, ak sú substráty zmrazené, by mali byť podlaha alebo steny pred aplikáciou zvlhčené horúcou vodou. Aplikované povrchy by mali zostať vlhké približne po dobu 48 hodín. Tento proces urýchľuje vytvrdzovanie a poskytuje úspešnejšiu izoláciu. Povrchová penetrácia je dostatočná na to, aby zabezpečila úplnú hydroizolačnú vlastnosť zvyčajne po 7 až 10 dňoch.

POZNÁMKA: Počas a po aplikácii by mali byť povrchy chránené pred dažďom, vodou, mechanickým zaťažením a nárazmi po dobu 24 hodín.

FARBA: Šedá.

SPOTREBA: 2 – 3 kg/m² (3 vrstvy).

BALENIE: 25 kg plastové vedro.

PODMIENKY SKLADOVANIA / ŽIVOTNOSŤ: 24 mesiacov od dátumu výroby v uzavretých, nepoškodených a pôvodných utesnených nádobách pri teplotách od +5°C do +35°C v suchých priestranstvách.