ISONEM® THERMAL PAINT

THERMAL PAINT

ISONEM THERMAL PAINT je vysokoúčinný náter obsahujúci špeciálne vákuové mikrosféry, ktoré sú na báze elastomérových živíc. Je paropriepustný s nízkou tepelnou vodivosťou, vysokou absorpciou slnečného žiarenia. Vysokými hodnotami tepelnej priepustnosti na povrchu a poskytuje interiérovú a exteriérovú tepelnú a vodnú izoláciu. Jeho účinnosť bola vedecky dokázaná. V závislosti od počtu nanesených vrstiev vytvára úspory energie až do výšky 40%, nákladov na vykurovanie a chladenie budov. Keď sa ISONEM THERMAL PAINT so špeciálnymi vákuovými mikrosférami použije ako interiérový náter na steny, sálavé teplo, ktoré sa vytvára vo vnútri, sa odráža do vnútorného priestoru. Keď sa použije v exteriéri, prichádzajúce sálavé teplo sa odrazí do vonkajšieho prostredia.

FUNKCIE: ISONEM THERMAL PAINT je odolný voči sálavému teplu. Použiteľný na vnútorné a vonkajšie plochy. Jednoduchá a rýchla aplikácia. Zabraňuje tvorbe vlhkosti a plesní na stene. Izolácia voči vode a zvuku. Odpudzuje prach a ľahko sa čistí. Je nehorľavý.

POUŽITIE: Povrchy na, ktoré sa aplikuje, nesmú obsahovať nečistoty, olej, hrdzu, mastnotu, voľné častice a iné materiály. Pred aplikáciou sa musí naniesť penetračný (základný) náter ISONEM UNIVERSAL PRIMER. Potom treba počkať 4 hodiny pred aplikovaním ISONEM THERMAL PAINT. ISONEM THERMAL PAINT sa musí pred použitím dôkladne premiešať. Pri exteriérových náteroch sa nanášajú 3 vrstvy valčekom alebo vhodným striekacím zariadením bez toho, aby sa produkt zriedil. V interiéri sa nanášajú 2 vrstvy. Odporúča sa naniesť epoxidovým valčekom v interiéri a v exteriéri sa môže použiť štruktúrovaný valec. Po vysušení 1 náteru by sa mala aplikovať 2 a 3 vrstva (v exteriéry). Medzi aplikáciami treba počkať 2 hodiny.

TECHNICKÉ ÚDAJE: TSE K 127 TERMÁLNE FARBY (Vyhovuje TS 5808 a TS 7847). TRIEDA: Farba do chladného podnebia. JASNOSŤ: -YOD: CLASS S2. KRYCIA SILA: CLASS 1 (1 m²/l). HRÚBKA POVLAKU: CLASS E5. VEĽKOSŤ ZŔN: CLASS S2 MEDIUM. INTENZITA PRENOSU VODNÝCH VÝPAROV: CLASS V2. INTENZITA PRENOSU VODY: CLASS W3. FUNKCIA PREKRÝVANIA TRHLÍN: CLASS A0. PRIEPUSTNOSŤ OXIDU UHLIČITÉHO: CLASS CO. KOEFICIENT VODIVOSTI TEPLA: 0,023 W/mK. HODNOTA POVRCHOVÉHO PRENOSU TEPLA (ASTM C1371): 0,870. HODNOTA ABSORPCIE SLNEČNÝCH LÚČOV (ASTM C1549): 0,820. POVRCHOVÁ ODOLNOSŤ ISONEM THERMAL PAINT: 0,0495 + 1,5%.

POZNÁMKA: Počas a po aplikácii by mali byť povrchy chránené pred dažďom, vodou, mechanickým zaťažením a nárazmi po dobu 24 hodín.

FARBA: Biela alebo podľa vzorkovníka farieb ISONEM.

SPOTREBA: 1 l/m² (min. 1 mm až 1,5 mm hrúbka) pri exteriérových aplikáciach, 300 ml/m² pri interiérových aplikáciách.

BALENIE: 5 l, 10 l a 18 l plastové vedro.

PODMIENKY SKLADOVANIA / ŽIVOTNOSŤ: 24 mesiacov od dátumu výroby v uzavretých, nepoškodených a pôvodných utesnených nádobách pri teplotách od +5°C do +35°C v suchých priestranstvách.