ISONEM® FLOOR 2K

FLOOR 2k

ISONEM FLOOR 2K je epoxidový dvojzložkový náterový materiál, ktorý po vytvrdnutí vytvára tvrdú, veľmi lesklú podlahu s vysokou chemickou a fyzickou odolnosťou. Môže sa aplikovať v hrubých vrstvách na ochranu kovových a betónových povrchov proti chemickým a fyzikálnym vonkajším vplyvom.

OBLASTI POUŽITIA: Povrchová vrstva sa používa na poskytnutie dlho trvácnych podláh pre širokú škálu priemyselných a komerčných aplikácií. Priemyselné továrne a rafinérie. Oblasti výroby liekov a potravín. Zariadenia na výrobu kyselín. Závody na chemikálie. Skladovanie. Automobilový a letecký priemysel. Čistiace zariadenia. Vodné nádrže. Kovové a betónové podlahy a steny.

VLASTNOSTI A VÝHODY: Jednoduché čistenie a údržba. Jednoduchá aplikácia. Široká škála atraktívnych farieb. Hladký a rovný povrch poskytuje hladký chod a tým aj prostredie s nízkym hlukom. Vynikajúca údržba a čistiace vlastnosti znižujú náklady na čistenie. Jednoduchá dekontaminácia. Vhodný pre sterilné priestory.

TECHNICKÉ VLASTNOSTI: Zloženie: Bez obsahu rozpúšťadiel na báze epoxidov. Hustota (zmes): cca 1,5 – 1,6 g/ml. Obsah tuhých látok: 35 – 40 minút (+23°C). Počet náterov: 2 nátery. Hrúbka suchého filmu: 400 mm v dvoch vrstvách. Plne vytvrdené pri +20°C: 7 dní. Rýchlosť vytvrdzovania: Zaschnutý na dotyk 6 hodín/tvrdo zaschnutý  8 hodín až 48 hodín. Rozsah teploty pri aplikácii: +10°C až +40°C  75% maximálna relatívna vlhkosť. Ťažná sila: 22 N/mm². Pevnosť v ohybe: 45 N/mm². Pevnosť v tlaku: 75 N/mm². Priľnavosť k betónu: 2,8 N/mm² (betónový zlom). Aplikačné náradie: Valeček, štetec alebo vhodné striekacie zariadenie.

APLIKÁCIA: Predpríprava substrátu, povrch na ktorý sa bude aplikovať ISONEM FLOOR 2K, musí byť čistý, suchý a zbavený oleja, mastnoty a akéhokoľvek znečistenia, ktoré by mohlo narušiť priľnavosť. Všetky opravy alebo vyhladzovanie by sa mali dokončiť v dostatočnom predstihu pred aplikáciou. Betónové povrchy nesmú mať žiadne medzery. Predbežná úprava sa najlepšie vykonáva pomocou tryskania, alebo brúsenia. Nové potery by mali byť minimálne 21 dní staré. Obsah vlhkosti substrátu musí byť menší než 4%. Všetky prízemné betónové dosky musia mať nainštalovanú účinnú parozábranu/membránu proti vlhkosti.

PRE OCEĽOVÉ A KOVOVÉ POVRCHY: Kovové povrchy sa musia očistiť od akéhokoľvek druhu oleja, prachu, hrdze a podobných materiálov, ktoré môžu brániť priľnavosti k povrchu. Ak už bola na povrchu epoxidová farba a nie je možné ju odstrániť, potom by mal byť povrch vyšmirgľovaný a vyčistený roztokom.

PODMIENKY APLIKÁCIE: Na aplikovanom povrchu musí byť základný náter ISONEM EP PRIMER.

PRÍPRAVA ZMESI: ISONEM FLOOR 2K sa dodáva v kovových nádobách v presnom miešacom pomere. Pomer zmesi musí byť 4 : 1 podľa hmotnosti (A + B). Najprv sa epoxidová zložka A na báze živice dôkladne premieša pomocou elektrického miešadlá s nízkou rýchlosťou ( 300 ot./min.) a mieša sa, dokým nie je homogénna. Potom celý obsah zmesi B nalejte do nádoby so zmesou A a dôkladne premiešajte, až kým sa nedosiahne homogénna zmes. Počas miešania niekoľkokrát premiešajte aj boky a spodnú časť nádoby, aby ste zabezpečili úplné zmiešanie. Miešaciu hlavicu udržujte ponorenú, aby sa zabránilo zachyteniu vzduchu.

POUŽITIE ZMESI: Zmes sa nanáša na povrch v jednej vrstve pomocou štetca a vhodného striekacieho zariadenia. Ak je dosiahnutá požadovaná hrúbka, druhá vrstva sa musí aplikovať hneď po vysušení prvej vrstvy v pretieracích intervaloch, čím je zabezpečená najlepšia priľnavosť medzi strednými vrstvami. Aplikácia by mala byť vykonávaná vždy v rovnakom smere. K vytvrdzovaniu dochádza v priebehu 18 až 24 hodín. Úplné zatvrdnutie a fyzikálna – chemická odolnosť nastáva po 7 dňoch.

POZNÁMKA: Počas a po aplikácii by mali byť povrchy chránené pred dažďom, vodou, mechanickým zaťažením a nárazmi po dobu 24 hodín.

FARBA: Podľa vzorkovníka farieb ISONEM.

SPOTREBA: 1 kg/m² (2 vrstvy).

BALENIE: 2,5 kg set a 5 kg set kovová nádoba.

PODMIENKY SKLADOVANIA / ŽIVOTNOSŤ: 24 mesiacov od dátumu výroby v uzavretých, nepoškodených a pôvodných utesnených nádobách pri teplotách od +5 °C do +35 °C v suchých priestranstvách.

ISONEM® METALLIC FLOOR

ISONEM METALLIC FLOOR je epoxidový dvojzložkový materiál bez rozpúšťadiel, samonivelizačný, ktorý poskytuje unikátny dekoratívny vzhľad vďaka svojim zložkám, reflexným pigmentom s estetickým efektom. Jeho aplikácia je jednoduchá, poskytuje lesklý kovový povrch a je nepriepustná, hygienická a ľahko sa čistí. Je vhodný pre všetky vnútorné povrchy, ako sú všetky druhy betónu, keramiky, mramoru, mozaiky, dreva, ocele, skla atď.

VLASTNOSTI:
• Je dekoratívny a poskytuje lesklý povrch
• Odolné voči treniu, nárazu a oderu
• Vysoká priľnavosť
• Bez rozpúšťadiel
• Vynikajúca schopnosť penetrácie

TECHNICKÉ ŠPECIFIKÁCIE :
• Štruktúra výrobku: (zložka A) je kvapalná kovová živica a (zložka B) je tvrdidlo
• Hustota (zmes): 1,08 g/ml + 0,05
• Viskozita (zmes): 900 cp (+25°C)
• Dotykový čas (+20°C): 8 – 10 hodín
• Doba vysušenia (+20°C): 3 dni
• Životnosť zmesi (+25°C): 40 – 50 minút
• Pomer miešania: 3 : 2 / 1 : 8 (podľa hmotnosti)

POUŽITIE V INTERIEROCH :
• V showroomoch, kanceláriach a domoch
• Spoločné priestory v obchodných centrách a v obchodoch
• Laboratória, potravinársky, chemický a farmaceutický priemysel

PRÍPRAVA POVRCHU: Povrchy, na ktorá sa bude aplikovať, musia byť čisté a zbavené z akéhokoľvek druhu špiny, oleja, prachu a musia byť suché.

PODMIENKY APLIKÁCIE: Na aplikovanom povrchu musí byť základný náter ISONEM EP PRIMER.

PRÍPRAVA ZMESI: ISONEM METALLIC FLOOR sa dodáva v kovových nádobách pripravených podľa pomeru zmesi. Je potrebné pripraviť zmes, ktorá bude postačovať na to, aby sa povrchy aplikovali s ohľadom na životnosť zmesi. Pred začatím miešania sa uistite, aby teploty materiálov boli od +15°C do +25°C. Premiešajte zložku A dôkladne s elektrickým miešadlom (300 – 400 ot./min.), po dobu 3 – 4 minút, miešaciu hlavicu udržujte ponorenú, aby sa zabránilo zachyteniu vzduchu. Potom nalejte celú zložku B do zložky A a uistite sa, že v zložke B nie je ponechaný žiadny materiál. Zmiešajte zložky A + B, kým nedosiahnete homogénnu zmes minimálne 3 minúty a pripravenú zmes treba spotrebovať v priebehu 40 – 50 minút.

POUŽITIE: Naneste zmes na pripravený povrch v jednej vrstve valčekom. Ak je požadovaná hrúbka nanesená, potom treba gumeným hladítkom vytvoriť štruktúru. Doba schnutia je 18 až 24 hodín. Úplné vytvrdnutie a fyzikálno – chemická odolnosť nastáva po 7 dňoch.

POZNÁMKA: Počas a po aplikácii by mali byť povrchy chránené pred dažďom, vodou, mechanickým zaťažením a nárazmi po dobu 24 hodín.

FARBA: Podľa vzorkovníka kovových podláh ISONEM.

SPOTREBA: 0,6 – 1 kg/m² (1 vrstva).

BALENIE : 0,8 kg set, 2,5 kg set a 5 kg set kovová nádoba.

PODMIENKY SKLADOVANIA / ŽIVOTNOSŤ: 24 mesiacov od dátumu výroby v uzavretých, nepoškodených a pôvodných utesnených nádobách pri teplotách od +5°C do +35°C v suchých priestranstvách.

METALICKÝ VZORKOVNÍK FARIEB:

ISONEM® EP PRIMER

ISONEM EP PRIMER je dvojzložkový epoxidový základný náter na báze živice s vysokou chemickou odolnosťou a schválený na použitie v kontakte s pitnou vodou.

POUŽITIE: Na oceľ alebo betón. Nátery nádrží. Oblasti potravinárskej výroby. Podlahy a steny v čistých priestoroch. Potrubia. Obloženie a nátery kovových nádrží. Jadrový priemysel. Akváriá. Výrobné plochy.

VÝHODY: Hygienický. Bez škvŕn. Vynikajúca dekontaminácia. Vysoká hrúbka povlaku. Bez rozpúšťadiel. Výborná chemická odolnosť. Vysoká odolnosť voči oteru. Dlho trvácny. Tolerancia vlhkosti (bez výparového tlaku). Odolný proti výparom. Objem sušiny je cca 100%.

DOBA SPRACOVATEĽNOSTI:
• +10°C – 60 min
• +20°C – 50 min
• +30°C – 40 min

PRÍPRAVA POVRCHOV: Povrchy musia byť suché a nesmú obsahovať žiadne znečisťujúce látky, napr. oleje, mastnotu, povrchové úpravy a nátery atď. Substrát musí byť mechanicky pripravený, aby sa docielil otvorený, efektný, uhladený, pôsobivý povrch bez cementového výkvetu. Slabý betón by sa mal odstrániť a povrchové chyby, akými sú dierky a dutiny, sa musia úplne vyplniť. Všetok prach, voľné a drobivé materiály sa pred nanesením náteru musia zo všetkých povrchov úplne odstrániť, najlepšie mechanicky a vysávačom. Opravy cementového substrátu a vypĺňanie dutín a vyrovnávanie nepravidelností, by sa mali vykonávať použitím reparačnej malty ISONEM M 03.

MIEŠANIE: Pred začatím miešania by ste si mali byť istí, že teplota materiálu sa pohybuje od +15°C do +25°C. Zmiešajte obe zložky dôkladne pomocou elektrického miešadla (300 až 400 ot./min.) minimálne po dobu 3 minút, kým sa nedosiahne jednotná zmes. Nechajte materiál stáť v plechovke, kým sa väčšina vzduchových bublín nerozptýli.

APLIKÁCIA: Naneste štetcom alebo valčekom.

POZNÁMKA: Počas a po aplikácii by mali byť povrchy chránené pred dažďom, vodou, mechanickým zaťažením a nárazmi po dobu 24 hodín.

FARBA: Transparentná.

SPOTREBA: 0,30 – 0,40 kg/m² (1 vrstva).

BALENIE: 0,8 kg set, 2 kg set a 5 kg set kovová nádoba.

PODMIENKY SKLADOVANIA / ŽIVOTNOSŤ: 24 mesiacov od dátumu výroby v uzavretých, nepoškodených a pôvodných utesnených nádobách pri teplotách od +5°C do +35°C v suchých priestranstvách.