ISONEM® UNIVERSAL PRIMER

ISONEM UNIVERSAL PRIMER je penetračný – základný náter, založený na báze akrylátového kopolyméru a môže sa použiť na vnútorné i vonkajšie aplikácie.

VLASTNOSTI: Maximálna absorpcia na povrchu. Poskytuje trvácnu základňu pre krycie nátery, znižuje spotrebu farby a absorpciu vody omietkou. Okrem toho základný náter zvýši účinnosť vodných izolačných materiálov a nástenného lepidla.

OBLASTI POUŽITIA: Betón, porézny betón, omietka, injektovanie a iné surové povrchy, vybielené plochy, staršie vnútorné a vonkajšie farbené povrchy na báze emulzie.

TECHNICKÉ INFORMÁCIE:
• Hustota (+25°C, g/ml): 0,90 – 1,10
• Čas tvrdnutia (+20°C): Na dotyk: 2 hodiny. Úplné zatvrdnutie: 72 hodín
• pH (+25°C): 8 – 9

APLIKAČNÉ POKYNY: Pred aplikáciou sa uistite, či je povrch úplne suchý a očistený od oleja, nečistôt, prachu alebo pieskových častíc, zle nanesenej omietky alebo poteru. Pred aplikáciou by mali byť všetky zdrsnené, slabo omietnuté alebo nepripravené plochy opieskované a olej alebo nečistoty by sa mali zmyť vodou. Ak z povrchu vyteká soľ, odstráňte zdroj problému skôr, než sa začne nanášať náter. ISONEM UNIVERSAL PRIMER sa musí pred aplikáciou zmiešať až do homogénneho stavu a zriediť 7 objemovými dielmi vody na 1 diel ISONEM UNIVERSAL PRIMER. Pomocou štetca alebo valčeka aplikujte jednu vrstvu dôkladne. Pred prechodom na konečnú vrstvu farby alebo izolačného materiálu nechajte penetračný náter zatvrdnúť minimálne po dobu 4 hodín.

FARBA: Mliečne biela (transparentná, keď uschne).

KONCENTROVANÁ SPOTREBA: 12,50 g/m² (1 vrstva).

ZRIEDENÁ SPOTREBA: 100 g/m² (1 vrstva).

BALENIE: 1 kg, 5 kg, 10 kg a 15 kg plastové vedro.

PODMIENKY SKLADOVANIA / ŽIVOTNOSŤ: 24 mesiacov od dátumu výroby v uzavretých, nepoškodených a pôvodných utesnených nádobách pri teplotách od +5°C do +35°C v suchých priestranstvách.