ISONEM® D 10 LATEX

ISONEM D10 LATEX ide o tekutý výrobok, ktorý sa pridáva do malty alebo sa nanáša na povrch, keď sa robia aplikačné práce alebo izolácie na báze betónu, sadry, kamenca, cementu. Pomáha napríklad malte získať flexibilitu a vyššiu priľnavosť. Má vynikajúcu priľnavosť na všetky typy povrchov a spevňuje aj staršie poškodené povrchy vytvorením super adhéznej vrstvy. Čo sa týka betónu, sadry, kamenca, jeho aplikácia zabraňuje tvorbe studeného spoja. Môže sa použiť na vlhké alebo suché povrchy. Produkt sa môže použiť, ako podkladová vrstva aj na veľmi savých povrchoch. Keď sa ISONEM D10 LATEX nanesie, ako podkladová vrstva na povrch pred izoláciou, zvyšuje jej mechanickú odolnosť. To je dôvod prečo ďalšie materiály lepšie priľniu k povrchu. Zabezpečuje ľahké nanášanie malty. Zabraňuje rýchlemu vysychaniu zvyšovaním schopnosti malty zadržiavať vodu. Zabraňuje vzniku trhlín. Zvyšuje odolnosť malty voči oteru a prášeniu v kamencových aplikáciách. Výrobok je ideálny na zvýšenie odolnosti proti zamrznutiu a rozpúšťaniu, ako aj na zvýšenie odolnosti voči chemikáliám. Znižuje priepustnosť olejov a rozpúšťadiel.

OBLASTI POUŽITIA:
• Všetky druhy cementových mált
• Omietky
• Ozdobné malty, keramické lepidlá
• Opravné lepidlá, výstuže studených spojov
• Miesta, kde sa vyžaduje priľnavosť v rámci betónových opráv
• Pomocou rozstrekovača pred stierkou
• Ako podkladová vrstva pred aplikovaním izolácie

APLIKÁCIA: Povrchy by mali byť vlhké. Zvlhčovať by sa malo až dovtedy, kým povrch nie je úplne navlhčený. Všetky plochy by mali byť čisté a bez akýchkoľvek častíc a prachu. Vrstvy, ktoré znižujú priľnavosť, ako sú olej, prach, farba, cement, hrdza a soľ, by sa mali dôkladne vyčistiť.

NA PRIĽNAVOSŤ: ISONEM D10 LATEX sa nanáša na povrch bez akéhokoľvek zhusťovacieho procesu v hrúbke 200 ml/m² pomocou štetca, valčeka alebo vhodným striekacím zariadením. Po aplikácii treba naniesť maltu alebo lepidlo najneskôr do 40 minút, kým je povrch mokrý.

PRE ZVÝŠENIE PRIĽNAVOSTI BETÓNU A MALTY: Malo by sa použiť pridaním do maltovej vody v pomere 1 kg/m3, alebo pri výrobe malty. Napríklad sa odporúča pridať 1 kg ISONEM D 10 LATEX do jedného vrecka (20 kg) elastickej reparačnej malty ISONEM M 03 a potom sa pridá 4 l vody.

FARBA: Mliečne biela.

SPOTREBA: 200 ml/m² priľnavosť, 1 kg/m3 na maltové prísady.

BALENIE: 5 kg, 10 kg a 20 kg plastový kanister.

PODMIENKY SKLADOVANIA / ŽIVOTNOSŤ: 24 mesiacov od dátumu výroby v uzavretých, nepoškodených a pôvodných utesnených nádobách pri teplotách od +5°C do +35°C v suchých priestranstvách.