ISONEM® LIQUID GLASS

LIQUID GLASS

ISONEM LIQUID GLASS je produkt, ktorý dokonale drží na skle, mozaike, dlaždiciach, porceláne, keramike, mramore, žule, prírodných kameňoch, drevených povrchoch, betónových poteroch, PVC, galvanizovaných oceľových, hliníkových a rôznych iných povrchoch. Je vysoko odolný voči atmosférickým podmienkam a môže sa vyrábať transparentný alebo farebný. Má vynikajúcu odolnosť voči vode, ako aj vysokú chemickú a mechanickú odolnosť. Je to dvojzložkový produkt, používa sa na hydroizoláciu, ako aj na dekoráciu. Nie je ovplyvnený UV žiarením a poveternostnými podmienkami. Zožltnutie, vyblednutie alebo vydutie po určitom čase nehrozí. Je vhodný najmä pri riešení problémoch s izoláciou, vznikajúcich na plochách ako sú balkóny, terasy, kúpeľne, bazény atď. Ľahko sa aplikuje bez toho, aby sa poškodil už existujúci náter.

APLIKÁCIA:
• Ako aplikovať: Nanášajte štetcom, valčekom alebo vhodným striekacím zariadením
• Miešací pomer podľa váhy: 7 dielov tekutého skla zložka A a 1 diel  zložky B tvrdidla
• Doba spracovateľnosti: 1 hodina/+20°C (môže sa líšiť v závislosti od teploty okolia)

PODMIENKY APLIKÁCIE: Relatívna vlhkosť vzduchu: maximálne 80%, teplota okolia od +15°C do +35°C a teplota povrchu, na ktorý sa bude aplikovať je minimálne +5°C. Nemalo by sa nanášať vonku počas daždivého počasia. Na povrchoch, kde sa bude aplikovať je potrebné odstrániť akýkoľvek olej, prach, nečistoty, hrdzu a podobné materiály, ktoré môžu zabrániť priľnutiu ISONEM LIQUID GLASS k povrchu. Pre dobrú priľnavosť sa povrch musí veľmi dobre vyčistiť. Ak je farba v zlom stave alebo vydutá, najmä na starých natretých povrchoch, kde sa bude aplikovať tekuté sklo, mala by sa kompletne zoškrabať. Zdrsnený povrch vytvára lepšie mechanické podmienky na aplikovanie tekutého skla a zlepšuje schopnosť priľnavosti tekutého skla k povrchu. Pred aplikovaním sa tieto dve zložky musia dôkladne premiešať v stanovenom pomere a hmotnosti. Iba keď sa obe zložky spoja a sú úplne zmiešané, môžu vytvoriť požadovanú reakciu. Čakacia doba medzi vrstvami musí byť 24 – 48 hodín /+20°C. Pre najlepší účinok by sa malo aplikovať v 2 alebo 3 vrstvách.

TECHNICKÉ ÚDAJE:
• Čas schnutia: 4 – 8 hodín/+20°C (môže sa líšiť v závislosti od výdatnosti a vlhkosti počas aplikácie)
• Doba zatvrdzovania: 18 – 24 hodín/+20°C (relatívna vlhkosť vzduchu musí byť nižšia ako 80%)
• Zatvrdzovacia reakcia: Trvá 7 dní

POZNÁMKA: Počas a po aplikácii by mali byť povrchy chránené pred dažďom, vodou, mechanickým zaťažením a nárazmi po dobu 24 hodín.

FARBA: Transparentná (v prípade potreby biela alebo podľa vzorkovníka farieb ISONEM).

SPOTREBA: 0,30 – 0,40 kg/m² (2 vrstvy).

BALENIE: 4 kg set kovová nádoba.

PODMIENKY SKLADOVANIA / ŽIVOTNOSŤ: 24 mesiacov od dátumu výroby v uzavretých, nepoškodených a pôvodných utesnených nádobách pri teplotách od +5°C do +35°C v suchých priestranstvách. Chráňte pred nadmernou teplotou a mrazom.

 

ISONEM® EP PRIMER

ISONEM EP PRIMER je dvojzložkový epoxidový základný náter na báze živice s vysokou chemickou odolnosťou a schválený na použitie v kontakte s pitnou vodou.

POUŽITIE: Na oceľ alebo betón. Nátery nádrží. Oblasti potravinárskej výroby. Podlahy a steny v čistých priestoroch. Potrubia. Obloženie a nátery kovových nádrží. Jadrový priemysel. Akváriá. Výrobné plochy.

VÝHODY: Hygienický. Bez škvŕn. Vynikajúca dekontaminácia. Vysoká hrúbka povlaku. Bez rozpúšťadiel. Výborná chemická odolnosť. Vysoká odolnosť voči oteru. Dlho trvácny. Tolerancia vlhkosti (bez výparového tlaku). Odolný proti výparom. Objem sušiny je cca 100%.

DOBA SPRACOVATEĽNOSTI:
• +10°C – 60 min
• +20°C – 50 min
• +30°C – 40 min

PRÍPRAVA POVRCHOV: Povrchy musia byť suché a nesmú obsahovať žiadne znečisťujúce látky, napr. oleje, mastnotu, povrchové úpravy a nátery atď. Substrát musí byť mechanicky pripravený, aby sa docielil otvorený, efektný, uhladený, pôsobivý povrch bez cementového výkvetu. Slabý betón by sa mal odstrániť a povrchové chyby, akými sú dierky a dutiny, sa musia úplne vyplniť. Všetok prach, voľné a drobivé materiály sa pred nanesením náteru musia zo všetkých povrchov úplne odstrániť, najlepšie mechanicky a vysávačom. Opravy cementového substrátu a vypĺňanie dutín a vyrovnávanie nepravidelností, by sa mali vykonávať použitím reparačnej malty ISONEM M 03.

MIEŠANIE: Pred začatím miešania by ste si mali byť istí, že teplota materiálu sa pohybuje od +15°C do +25°C. Zmiešajte obe zložky dôkladne pomocou elektrického miešadla (300 až 400 ot./min.) minimálne po dobu 3 minút, kým sa nedosiahne jednotná zmes. Nechajte materiál stáť v plechovke, kým sa väčšina vzduchových bublín nerozptýli.

APLIKÁCIA: Naneste štetcom, valčekom alebo vhodným striekacím zariadením.

POZNÁMKA: Počas a po aplikácii by mali byť povrchy chránené pred dažďom, vodou, mechanickým zaťažením a nárazmi po dobu 24 hodín.

FARBA: Transparentná.

SPOTREBA: 0,30 – 0,40 kg/m² (1 vrstva).

BALENIE: 5 kg set kovová nádoba.

PODMIENKY SKLADOVANIA / ŽIVOTNOSŤ: 24 mesiacov od dátumu výroby v uzavretých, nepoškodených a pôvodných utesnených nádobách pri teplotách od +5°C do +35°C v suchých priestranstvách. Chráňte pred nadmernou teplotou a mrazom.