ISONEM® LIQUID GLASS

LIQUID GLASS

ISONEM LIQUID GLASS je produkt, ktorý dokonale drží na skle, mozaike, dlaždiciach, porceláne, keramike, mramore, žule, prírodných kameňoch, drevených povrchoch, betónových poteroch, PVC, galvanizovaných oceľových, hliníkových a rôznych iných povrchoch. Je vysoko odolný voči atmosférickým podmienkam a môže sa vyrábať transparentný alebo farebný. Má vynikajúcu odolnosť voči vode, ako aj vysokú chemickú a mechanickú odolnosť. Je to dvojzložkový produkt, používa sa na hydroizoláciu, ako aj na dekoráciu. Nie je ovplyvnený UV žiarením a poveternostnými podmienkami. Zožltnutie, vyblednutie alebo vydutie po určitom čase nehrozí. Je vhodný najmä pri riešení problémoch s izoláciou, vznikajúcich na plochách ako sú balkóny, terasy, kúpeľne, bazény atď. Ľahko sa aplikuje bez toho, aby sa poškodil už existujúci náter.

APLIKÁCIA:
• Ako aplikovať: Nanášajte štetcom, valčekom alebo vhodným striekacím zariadením
• Miešací pomer podľa váhy: 7 dielov tekutého skla zložka A a 1 diel  zložky B tvrdidla
• Doba spracovateľnosti: 1 hodina/+20°C (môže sa líšiť v závislosti od teploty okolia)

PODMIENKY APLIKÁCIE: Relatívna vlhkosť vzduchu: maximálne 80%, teplota okolia od +15°C do +35°C a teplota povrchu, na ktorý sa bude aplikovať je minimálne +5°C. Nemalo by sa nanášať vonku počas daždivého počasia. Na povrchoch, kde sa bude aplikovať je potrebné odstrániť akýkoľvek olej, prach, nečistoty, hrdzu a podobné materiály, ktoré môžu zabrániť priľnutiu ISONEM LIQUID GLASS k povrchu. Pre dobrú priľnavosť sa povrch musí veľmi dobre vyčistiť. Ak je farba v zlom stave alebo vydutá, najmä na starých natretých povrchoch, kde sa bude aplikovať tekuté sklo, mala by sa kompletne zoškrabať. Zdrsnený povrch vytvára lepšie mechanické podmienky na aplikovanie tekutého skla a zlepšuje schopnosť priľnavosti tekutého skla k povrchu. Pred aplikovaním sa tieto dve zložky musia dôkladne premiešať v stanovenom pomere a hmotnosti. Iba keď sa obe zložky spoja a sú úplne zmiešané, môžu vytvoriť požadovanú reakciu. Čakacia doba medzi vrstvami musí byť 24 – 48 hodín /+20°C. Pre najlepší účinok by sa malo aplikovať v 2 alebo 3 vrstvách.

TECHNICKÉ ÚDAJE:
• Čas schnutia: 4 – 8 hodín/+20°C (môže sa líšiť v závislosti od výdatnosti a vlhkosti počas aplikácie)
• Doba zatvrdzovania: 18 – 24 hodín/+20°C (relatívna vlhkosť vzduchu musí byť nižšia ako 80%)
• Zatvrdzovacia reakcia: Trvá 7 dní

POZNÁMKA: Počas a po aplikácii by mali byť povrchy chránené pred dažďom, vodou, mechanickým zaťažením a nárazmi po dobu 24 hodín.

FARBA: Transparentná (v prípade potreby biela alebo podľa vzorkovníka farieb ISONEM).

SPOTREBA: 0,30 – 0,40 kg/m² (2 vrstvy).

BALENIE: 2 kg a 4 kg set kovová nádoba.

PODMIENKY SKLADOVANIA / ŽIVOTNOSŤ: 24 mesiacov od dátumu výroby v uzavretých, nepoškodených a pôvodných utesnených nádobách pri teplotách od +5°C do +35°C v suchých priestranstvách.

Video ukážka: