ISONEM® LITYUM HARDENER

ISONEM LITYUM HARDENER je nanolítiová povrchová úprava, ktorá preniká do betónu a zároveň ho aj utesňuje tým, že chemicky reaguje na povrchu a formuje číru, hustú, trvácnu a tvrdú anorganickú lokálnu povrchovú vrstvu, ktorá je priedušná, odolná voči oteru a extrémne tvrdá. Je výborná na betónové podlahy, ktoré potrebujú dlhodobú ochranu pred silným opotrebovaním a poškodzovaním, vlhkosťou, nahromadením nečistôt, ako aj ochranu pred chemikáliami, zásaditosťou a kryštalizáciou (zvyšky soli). ISONEM LITYUM HARDENER je bezfarebný roztok na báze vody bez zápachu, ktorý je poddajný a bezpečný pre životné prostredie.

DÔLEŽITÉ VLASTNOSTI / VÝHODY: Penetruje hlboko do vnútra betónových kapilár, chemicky reaguje s voľným vápnom a vytvára trvalé nerozpustné spojenie s betónom. Vytvára ochrannú povrchovú vrstvu, ktorá je priedušná, hustá a odolná voči oteru. Vytvára silnejší, nepriepustný a lepší povrch (saténovo lesklý), ktorý je odolný voči prachu, odolný voči zafarbeniu a poškodeniu. Znižuje náklady na údržbu, čistenie a opravy. Molekulárna veľkosť lítia je ideálna pre hlbšiu penetráciu väčšiu trvalú ochranu. Nerozpustné/neexpandujúce lítium nebude absorbovať vodu ani nespôsobí, že sa bude podlaha zvlhčovať. Nezoškrabe sa a ani neolúpe. Jednoduchá jednovrstvová aplikácia, nie je potrebné umývať vodou. Môže sa aplikovať na starý alebo čerstvý, novo rozotretý betón a montované doskové konštrukcie.

MIESTA VYUŽITIA: Výrobné závody. Skladovacie zariadenia veľkoobchodov. Distribučné centrá. Zariadenia na spracovanie potravín. Čistiarne odpadových vôd. Farmaceutické, elektronické, chladiarenské sklady, mrazničky. Spracovávanie nápojov. Parkovacie garáže. Hangáre pre lietadlá. Parkovacie plošiny. Dopravné terminály. Priestory na údržbu vozidiel. Priestory obchodných budov. Maloobchodné a nákupné centrá. Chemické priestory. Laboratóriá atď.

TECHNICKÉ VLASTNOSTI: Forma: Číry roztok na báze vody. Aktívne zložky: 100% pevných látok. Špecifická záťaž: 1,1. pH: 11,0 – 13,0. Bod vzplanutia: Nevzťahuje sa. Odolnosť proti šmyku: Nezmení koeficient podlahového trenia. Hĺbka povrchovej penetrácie: 2 mm až 8 mm. Čas schnutia: 1 až 2 hodiny.

PROCES NANÁŠANIA A INŠTRUKCIE: Nanášanie striekaním, valčekom alebo štetcom na nový alebo starý betón (vždy otestujte každú betónovú plochu pre vhodnosť a želané výsledky, povrch nechajte suchý pred prehliadkou a schválením požadovanej aplikácie).

PODROBNOSTI APLIKÁCIE: Na profesionálne účely sa ohľadom aplikačného procesu obráťte na oddelenie technickej podpory.

ÚDRŽBA: Bežné zametanie, mopovanie, umývanie a mechanické čistenie podláh pomocou miernych bežných čistiacich a saponátových prostriedkov, alebo čistá voda.

NEPOUŽÍVAJTE: Čistiace prostriedky na báze kyseliny.

FARBA: Mliečne biela (transparentná, keď uschne).

SPOTREBA: 0,10 – 0,20 kg/m² (1 vrstva).

BALENIE: 20 kg plastový kanister.

PODMIENKY SKLADOVANIA / ŽIVOTNOSŤ: 24 mesiacov od dátumu výroby v uzavretých, nepoškodených a pôvodných utesnených nádobách pri teplotách od +5°C do +35°C v suchých priestranstvách. Chráňte pred nadmernou teplotou a mrazom.