ISONEM® SOIL WATER TRAP

ISONEM SOIL WATER TRAP je ľahko použiteľný – vynikajúci absorbér vody, používa sa ako prísada do pôdy. Je to polymér vytvorený pre oblasti, ktoré sú často zavlažované a majú vysokú spotrebu vody, záhrady, skleníky a terénne úpravy. S týmto polymérom, ktorý zachytáva dážď a zavlažovaciu vodu (absorbuje 600 násobok svojho objemu) sa voda zadrží predtým, ako vsiakne do pôdy. Potom sa voda postupne uvoľňuje a vytvára prirodzenú a dlhodobú vodnú zásobu pre rastliny a stromy.

VLASTNOSTI: ISONEM SOIL WATER TRAP je schopný držať 600 násobok vody. Keď nasaje vodu, expanduje a stáva sa gélom. Zostáva v pôde aktívny približne 4 roky. Rýchlosť absorpcie vody je približne 1 hod.. V pôde nezamrzne až do -60°C. Hĺbka aplikácie je medzi 7 cm až 1 m. Rozkladá sa v pôde rýchlosťou 10% ÷ 15% za 1 rok. Po skončení svojho účelu sa v pôde samovoľne rozloží.

VÝHODY: ISONEM SOIL WATER TRAP zachováva vlhkosť pôdy po celú dobu. Znižuje odparovanie vody v pôde. Zvyšuje pórovitosť pôdy a znižuje zhutnenie pôdy. Obnovuje štruktúru pôdy a zabraňuje erózii. Chráni povrchové a podzemné vody pred znečistením. Vytvára podmienky pre rast rastlín vo veľmi suchom a horúcom podnebí. Znižuje náklady na zavlažovanie, hnojivá a osivo. Znižuje spotrebu vody o 50% ÷ 70%. Zabraňuje poškodeniu, ktoré vzniká prehnojením. Redukuje spotrebu hnojív o 50%. Zvyšuje úrodu. Zlepšuje kvalitu rastlín. Zabraňuje vyschnutiu výhonkov a semien v pôde počas zimy (-60°C). Chráni životné prostredie. Je efektívny v boji proti parazitom a hubám, ktoré napadajú korene.

OBLASTI POUŽITIA:
• Pri výsadbe sadeníc
• Aplikáciou do pôdy pri rastúcich stromoch
• Produkcia jahôd, žltých melónov, červených melónov, tekvíc
• Plantážna starostlivosť (zrná, repa, kukurica, bavlna, slnečnica, zemiaky, fazuľa atď.)
• Aplikácia na trávniky, ďateliny a kŕmne rastliny
• Použitie aj pri črepníkových kvetoch, na rezané kvety
• Terénne práce

SPOTREBA: Jahody (3 g/koreň), Melón červený (8 až 10 g/koreň), Plantážové poľnohospodárstvo (5 kg/1000 m), Ďatelina a krmivo (40 kg/1000 m), Hríby (600 g/m3), Rezané kvety (60 g/minimálna dĺžka), Izbové rastliny (1,5 g na 5 litrov), Vinice a olivovníky (35 g/minimálna dĺžka).

BALENIE: 1 kg a 5 kg plastové vedro.

PODMIENKY SKLADOVANIA / ŽIVOTNOSŤ: 24 mesiacov od dátumu výroby v uzavretých, nepoškodených a pôvodných utesnených nádobách pri teplotách od +5°C do +35°C v suchých priestranstvách.

Video ukážka: